سنگسابی
سنگسابی
۱۳۹۵-۰۵-۲۷

rolplak

چگونه سنگ را رولپلاک کنیم؟

اصول پیچ و رولپلاک سنگها ی نمای ساختمان

ابتدا در جاهایی که امکان دارد داربست را نصب میکنیم.سپس با رعایت کلیه موارد ایمنی بند را به کمر نماشو بسته و یه سر طناب را به جایی مهار میکنیم. روی تخته می ایستیم و شروع  به کار میکنیم.سیم سیار برق و دریل حرفه ای با مته های گرانیت و پیچ و رولپلاک را بهمراه داریم. یکنفر سنگها را سوراخ میکند و فرد دیگر با پیچ گوشتی برقی شروع به پیچ کردن سنگها میکند .

در روش بعدی اگر امکان نصب داربست نبود با طناب از بالا فرد آویزان میشود و شخص دیگری در بالای پشت بام او را مهار کرده و مانند نماشویی به وسیله بند بازی شروع به دریل کاری سنگها میکند .

سنگها باید محکم به دیوار پیچ شوند و رولپلاک شل و خراب نباشد. به دلیل امنیت بسیار بالا برای افراد جامعه و ساختمان باید به دقت سنگها سر جایشان پیچ شوند .همزمان و بعد از پیچ و رولپلاک سنگها نماشویی هم انجام میگردد .گروهی که کار پیچ و رولپلاک را انجام میدهند نماشویی و کفسابی ساختمان را میپذیرند.

یکی از مشکلات شهر های بزرگ  که جان مردم را به خطر می اندازد وجود سنگهای سست شده در نمای ساختمان است.این  سنگها ملات زیر خودرا بعد از مدتی از دست میدهند و باعث میشود سنگ روی نما  شل شوند و سنگ از روی نما پرت شود و جان هموطنان را به خطر بیاندازد.بنابر این با توجه به این مشکل به وسیله بند نماشو از ارتفاع خود را رها کرده و با دریل صنعتی مشغول سوراخکاری روی سنگ نما و سپس پیچ و رولپلاک کردن سنگها میکنند .

1anker-dbz3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *